obec v okrese Prešov (Prešovský kraj) – eurofondy z Programu Slovensko 2021 – 2027 v projektoch realizovaných v obci
| Priemer okresu Prešov | 185 € / obyv. |
| Priemer Slovenska | 301 € / obyv. |
| Poradie v okrese | 21. z 91 |
| Ukončené / prebiehajúce projekty | 6 / 60 |
| Vyplatené zo zazmluvnenej sumy | 15,8 % |
| Údaje aktualizované | 18. 10. 2026 |
| # | Projekt | Realizácia | Vyplatené | Zazmluvnené |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
DPMP, Nákup parciálnych trolejbusov – 2. fáza
ukončený kód ITMS 401203A092
Celý projekt 5 355 483 € (vyplatené 5 087 708 €) je rozdelený medzi
2 miesta realizácie,
na obec pripadá 50,0 %.
|
– | 2 543 854 € | 2 677 742 € |
| 2 |
Rekonštrukcia mostného objektu 3450-049 v meste Prešov – Lesík delostrelcov
v realizácii kód ITMS 401301DRG5
|
– | 2 375 170 € | 2 779 561 € |
| 3 |
Zníženie energetickej náročnosti Študentského domova Prešovskej univerzity v Prešove - II.etapa
v realizácii kód ITMS 401201FFJ9
|
– | 1 877 566 € | 1 877 566 € |
| 4 |
Komplexný výskum inovatívnych kompozitných materiálov pre široké spektrum aplikovateľnosti v inteligentnom priemysle
v realizácii kód ITMS 401101C721
Celý projekt 11 596 626 € (vyplatené 3 844 162 €) je rozdelený medzi
4 miesta realizácie,
na obec pripadá 25,0 %.
|
– | 961 041 € | 2 899 157 € |
| 5 |
HASIČSKÁ ZBROJNICA-ENERGETICKÁ ÚSPORA BUDOVY
v realizácii kód ITMS 401201DZH2
|
– | 876 741 € | 895 844 € |
| 6 |
Analyticko-strategická jednotka podpory inovačného ekosystému
v realizácii kód ITMS 401101B624
|
– | 792 351 € | 2 501 504 € |
| 7 |
Výskum pokročilých technológií zvyšovania efektívnosti viacvalentných energetických systémov pre trvalo udržateľný rozvoj priemyslu
v realizácii kód ITMS 401101C504
Celý projekt 9 826 681 € (vyplatené 3 419 491 €) je rozdelený medzi
5 miest realizácie,
na obec pripadá 20,0 %.
|
– | 683 898 € | 1 965 336 € |
| 8 |
Pohybom k spájaniu komunít – multišportová zóna Prešov
v realizácii kód ITMS 401501B661
|
– | 566 684 € | 615 961 € |
| 9 |
Zlepšenie vzdelávacej infraštruktúry v SOŠ gastronómie a služieb, SDH 3, Prešov
v realizácii kód ITMS 401402F687
|
– | 533 835 € | 2 759 922 € |
| 10 |
Tvorba mestskej inovačnej stratégie pre zvýšenie inovačnej konkurencieschopnosti UMR Prešov s cieľom zelenej, digitálnej a udržateľnej transformácie územia
v realizácii kód ITMS 401101C148
|
– | 516 369 € | 1 688 414 € |
| 11 |
SPŠ Elektrotechnická Prešov – Rekonštrukcia internátu
ukončený kód ITMS 401201FFJ2
|
– | 487 899 € | 488 766 € |
| 12 |
Podpora energetickej efektívnosti a využívanie OZE na Strednej odbornej škole gastronómie a služieb v Prešove
v realizácii kód ITMS 401201DZD5
|
– | 465 549 € | 472 912 € |
| 13 |
Podpora Centra excelentnosti OVP pre elektrotechniku v rámci SPŠ elektrotechnickej, Plzenská 1, Prešov
v realizácii kód ITMS 401403F078
|
– | 391 853 € | 2 246 507 € |
| 14 |
Mestské opevnenie hradobný múr – 1. etapa
ukončený kód ITMS 401501B930
|
– | 391 571 € | 425 621 € |
| 15 |
Podpora poradenstva a zlepšovanie duševného zdravia študentov na Prešovskej univerzite
v realizácii kód ITMS 401402F642
|
– | 289 778 € | 549 653 € |
| 16 |
Škola v spojení s prírodou - ZŠ s Materskou školou Námestie Kráľovnej pokoja
v realizácii kód ITMS 401402A318
|
– | 252 931 € | 341 836 € |
| 17 |
Simulačné výučbové centrum Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove
v realizácii kód ITMS 401101C215
|
– | 233 061 € | 9 968 603 € |
| 18 |
Rekonštrukcia Evanjelickej spojenej školy v Prešove pre potreby skvalitnenia vzdelávacích priestorov Evanjelického kolegiálneho gymnázia a Evanjelickej základnej školy s materskou školou, ktoré sú organizačnými zložkami Evanjelickej spojenej školy
v realizácii kód ITMS 401402B971
|
– | 220 213 € | 1 267 474 € |
| 19 |
Škola v spojení s prírodou - ZŠ Šrobárova
v realizácii kód ITMS 401402B147
|
– | 180 173 € | 278 468 € |
| 20 |
Škola v spojení s prírodou - ZŠ Mirka Nešpora
v realizácii kód ITMS 401402B271
|
– | 141 193 € | 275 724 € |
| 21 |
Modernizácia vybavenia zberného dvora v meste Prešov
v realizácii kód ITMS 401202FPG2
|
– | 94 962 € | 914 434 € |
| 22 |
Cesta za lepším životom
v realizácii kód ITMS 401400D233
Celý projekt 715 533 € (vyplatené 416 586 €) je rozdelený medzi
5 miest realizácie,
na obec pripadá 20,0 %.
|
– | 83 317 € | 143 107 € |
| 23 |
Financovanie mzdových výdavkov oprávnených AK na ÚVO za obdobie 1/2023 – 12/2023
ukončený kód ITMS 401701DWG9
Celý projekt 544 016 € (vyplatené 544 016 €) je rozdelený medzi
8 miest realizácie,
na obec pripadá 12,5 %.
|
– | 68 002 € | 68 002 € |
| 24 |
Housing First KE/PO
v realizácii kód ITMS 401405FGQ3
Celý projekt 499 182 € (vyplatené 366 945 €) je rozdelený medzi
6 miest realizácie,
na obec pripadá 16,7 %.
|
– | 61 158 € | 83 197 € |
| 25 |
Modernizácia a dovybavenie terapeutických miestností v SCPP BambiCentrum
ukončený kód ITMS 401402F701
|
– | 33 111 € | 35 990 € |
| 26 |
Rozvoj základných zručností u marginalizovaných
v realizácii kód ITMS 401403B455
Celý projekt 232 400 € (vyplatené 150 585 €) je rozdelený medzi
9 miest realizácie,
na obec pripadá 11,1 %.
|
– | 16 732 € | 25 822 € |
| 27 |
ADRA aktivizuje neaktívnych na ceste k zamestnanosti
v realizácii kód ITMS 401400D699
Celý projekt 694 974 € (vyplatené 277 990 €) je rozdelený medzi
18 miest realizácie,
na obec pripadá 5,6 %.
|
– | 15 444 € | 38 610 € |
| 28 |
Podporné kroky k zamestnaniu neaktívnych osôb
v realizácii kód ITMS 401400D189
Celý projekt 688 320 € (vyplatené 274 000 €) je rozdelený medzi
19 miest realizácie,
na obec pripadá 5,3 %.
|
– | 14 421 € | 36 227 € |
| 29 |
Lokálny a regionálny monitoring svahových deformácií na Slovensku
v realizácii kód ITMS 401202F630
Celý projekt 2 928 060 € (vyplatené 321 810 €) je rozdelený medzi
24 miest realizácie,
na obec pripadá 4,2 %.
|
– | 13 409 € | 122 003 € |
| 30 |
Komplexnou podporou k inklúzii a rovnosti príležitostí pre deti a mládež z marginalizovaných rómskych komunít
v realizácii kód ITMS 401407D575
Celý projekt 304 984 € (vyplatené 115 894 €) je rozdelený medzi
9 miest realizácie,
na obec pripadá 11,1 %.
|
– | 12 877 € | 33 887 € |
| 31 |
Zdravotnícky kampus/ Centrum simulačnej medicíny PSK
v realizácii kód ITMS 401101C259
|
– | 0 € | 11 548 850 € |
| 32 |
Záhrada umenia, Kmeťovo stromoradie Prešov
v realizácii kód ITMS 401202FIV8
|
– | 0 € | 4 585 871 € |
| 33 |
Zavádzanie IoT smart riešení v meste Prešov
v realizácii kód ITMS 401000D257
|
– | 0 € | 3 858 641 € |
| 34 |
Rekonštrukcia cesty III/3440 Solivarská ulica, III. etapa
v realizácii kód ITMS 401301H012
|
– | 0 € | 3 648 181 € |
| 35 |
Zlepšenie vzdelávacej infraštruktúry v SOŠ technickej Volgogradská 1, Prešov
v realizácii kód ITMS 401402F681
|
– | 0 € | 3 285 173 € |
| 36 |
Rekonštrukcia múzea - Komplexná obnova meštianskych domov, vrátane dvorov
v realizácii kód ITMS 401201DZD1
|
– | 0 € | 3 244 871 € |
| 37 |
Podpora energetickej efektívnosti - Základná škola Československej armády 22
v realizácii kód ITMS 401201F457
|
– | 0 € | 2 810 811 € |
| 38 |
Integrovaná doprava – MHD, SAD, zastávka ul. Levočská
v realizácii kód ITMS 401203I191
|
– | 0 € | 2 268 045 € |
| 39 |
Zníženie energetickej náročnosti objektu MŠ Jurkovičova
v realizácii kód ITMS 401201F453
|
– | 0 € | 1 911 752 € |
| 40 |
Dve novostavby zariadení pre seniorov Cemjata
v realizácii kód ITMS 401405H584
|
– | 0 € | 1 744 673 € |
| 41 |
Reštaurátorské práce exteriéru veže objektu Konkatedrálneho kostola sv. Mikuláša v Prešove
v realizácii kód ITMS 401501F400
|
– | 0 € | 1 618 412 € |
| 42 |
Zavádzanie systému množstvového zberu zmesového komunálneho odpadu v meste Prešov
v realizácii kód ITMS 401202F944
|
– | 0 € | 1 523 193 € |
| 43 |
Obnova, modernizácia a sprístupnenie Katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa a Biskupského paláca v Prešove pre rozvoj kultúrneho cestovného ruchu
v realizácii kód ITMS 401501D084
|
– | 0 € | 1 474 564 € |
| 44 |
Zníženie energetickej náročnosti objektu materskej školy prof. Márie Podhájeckej
v realizácii kód ITMS 401201F450
|
– | 0 € | 1 229 148 € |
| 45 |
Obnova národnej kultúrnej pamiatky Caraffova väznica pre rozvoj kultúry v meste Prešov
v realizácii kód ITMS 401501F469
|
– | 0 € | 1 031 693 € |
| 46 |
Rekonštrukcia nádvoria Čierneho orla
v realizácii kód ITMS 401501D328
|
– | 0 € | 1 004 667 € |
| 47 |
Zefektívnenie eGov služieb v PSK prostredníctvom modernizácie Integrovaného informačného systému
v realizácii kód ITMS 401101B816
|
– | 0 € | 994 165 € |
| 48 |
Personalizácia služieb Mesta Prešov
v realizácii kód ITMS 401101C102
|
– | 0 € | 978 248 € |
| 49 |
SRDCE ŠIDLOVCA - KOMUNITNÉ A PASTORAČNÉ CENTRUM PREŠOV - ŠIDLOVEC
v realizácii kód ITMS 401501D284
|
– | 0 € | 939 924 € |
| 50 |
Zvyšovanie energetickej efektívnosti objektov U a J
v realizácii kód ITMS 401201D975
|
– | 0 € | 828 667 € |
| 51 |
Znižovanie energetickej náročnosti objektu MŠ Zemplínska 2, Prešov
v realizácii kód ITMS 401201F451
|
– | 0 € | 769 467 € |
| 52 |
Most na ulici Pod Hrádkom - realizácia
v realizácii kód ITMS 401301D549
|
– | 0 € | 757 629 € |
| 53 |
Podpora energetickej efektívnosti - Základná umelecká škola Mikuláša Moyzesa - Volgogradská č. 48
v realizácii kód ITMS 401201H927
|
– | 0 € | 684 002 € |
| 54 |
Podpora energetickej efektívnosti FROST a.s.
v realizácii kód ITMS 401201F237
|
– | 0 € | 653 239 € |
| 55 |
Zlepšenie vzdelávacej infraštruktúry v Spojenej škole, Ľ. Podjavorinskej 22, Prešov – II. etapa
v realizácii kód ITMS 401402G841
|
– | 0 € | 635 149 € |
| 56 |
Zvyšovanie úrovne odbornosti v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti u zamestnancov verejnej správy
ukončený kód ITMS 401101B528
Celý projekt 4 954 764 € (vyplatené 0 €) je rozdelený medzi
8 miest realizácie,
na obec pripadá 12,5 %.
|
– | 0 € | 619 346 € |
| 57 |
OBNOVA FASÁDY BUDOVY EVANJELICKEJ SPOJENEJ ŠKOLY V PREŠOVE
v realizácii kód ITMS 401501D234
|
– | 0 € | 475 316 € |
| 58 |
Obnova ČOV v ZpS Harmónia, Cemjata
v realizácii kód ITMS 401202B398
|
– | 0 € | 425 091 € |
| 59 |
Zvýšenie úrovne kybernetickej a informačnej bezpečnosti prevádzky IT na MIRRI SR
v realizácii kód ITMS 401101B280
Celý projekt 2 955 351 € (vyplatené 0 €) je rozdelený medzi
8 miest realizácie,
na obec pripadá 12,5 %.
|
– | 0 € | 369 419 € |
| 60 |
Škola v spojení s prírodou - ZŠ Sibírska
v realizácii kód ITMS 401402A648
|
– | 0 € | 277 050 € |
| 61 |
Vybudovanie malého amfiteátra v campuse Prešovskej univerzity
v realizácii kód ITMS 401501C806
|
– | 0 € | 270 020 € |
| 62 |
Revitalizácia stromoradí a kvitnúcich záhonov v meste Prešov
v realizácii kód ITMS 401202B957
|
– | 0 € | 234 932 € |
| 63 |
Škola v spojení s prírodou - ZŠ Šmeralova
v realizácii kód ITMS 401402B290
|
– | 0 € | 215 735 € |
| 64 |
Inštalácia zariadení OZE v spoločnosti GEMOR Fashion s.r.o.
v realizácii kód ITMS 401201F360
|
– | 0 € | 213 803 € |
| 65 |
Zvyšovanie energetickej efektívnosti objektu I
v realizácii kód ITMS 401201F285
|
– | 0 € | 202 662 € |
| 66 |
Lepšie e-Gov služby Ministerstva kultúry SR
v realizácii kód ITMS 401101F331
Celý projekt 1 497 103 € (vyplatené 0 €) je rozdelený medzi
8 miest realizácie,
na obec pripadá 12,5 %.
|
– | 0 € | 187 138 € |