Hlavičkový obrázok

Čadca

obec v okrese Čadca (Žilinský kraj) – eurofondy z Programu Slovensko 2021 – 2027 v projektoch realizovaných v obci

Vyplatené na obyvateľa168 €
Vyplatené3 708 737 €
Zazmluvnené98 958 511 €
Projekty17
Obyvatelia (2025)22 072

Porovnanie – vyplatené na obyvateľa

Prehľad

Priemer okresu Čadca718 € / obyv.
Priemer Slovenska301 € / obyv.
Poradie v okrese10. z 23
Ukončené / prebiehajúce projekty0 / 17
Vyplatené zo zazmluvnenej sumy3,7 %
Údaje aktualizované18. 10. 2026

Obec na mape

Otvoriť vo veľkej mape eurofondov – porovnanie so susednými obcami.

Projekty – suma pripadajúca na obec, zoradené od najväčšej vyplatenej

#ProjektRealizáciaVyplatenéZazmluvnené
1
D3 Oščadnica - Čadca, Bukov, II.polprofil
v realizácii kód ITMS 401301I145
Celý projekt 260 633 522 € (vyplatené 3 838 958 €) je rozdelený medzi 3 miesta realizácie, na obec pripadá 33,3 %.
– 1 279 653 € 86 877 841 €
2
Revitalizace kulturních památek na Valašsku a v Kysucích
v realizácii kód ITMS 403402DNU8
Celý projekt 1 620 118 € (vyplatené 1 151 662 €) je rozdelený medzi 2 miesta realizácie, na obec pripadá 50,0 %.
– 575 831 € 810 059 €
3
Vnútrobloky mesta Čadca - I. etapa
v realizácii kód ITMS 401202FKK8
– 409 876 € 553 495 €
4
KOMPLEXNÁ OBNOVA OBALOVÝCH KONŠTRUKCIÍ UČEBNÉHO PAVILÓNU "F" a „G“ Základnej školy J.A. Komenského 752
v realizácii kód ITMS 401402D031
– 404 800 € 549 616 €
5
Technické vybavenie na triedený zber komunálnych odpadov v meste Čadca
v realizácii kód ITMS 401202FMD4
– 393 563 € 631 150 €
6
Varovný a informační systém měst Břeclav – Čadca
v realizácii kód ITMS 403201DRZ6
Celý projekt 840 359 € (vyplatené 704 709 €) je rozdelený medzi 2 miesta realizácie, na obec pripadá 50,0 %.
– 352 355 € 420 180 €
7
Spoločná ochrana životného prostredia v pohraničí
v realizácii kód ITMS 403201DYR1
Celý projekt 440 001 € (vyplatené 497 505 €) je rozdelený medzi 3 miesta realizácie, na obec pripadá 33,3 %.
– 165 835 € 146 667 €
8
Stredná odborná škola obchodu a služieb Čadca - kompletná rekonštrukcia so znížením energetickej náročnosti objektov školy
v realizácii kód ITMS 401201FDS7
– 87 378 € 1 355 584 €
9
Poznejme navzájem své řemeslné tradice
v realizácii kód ITMS 403401DYY8
Celý projekt 151 464 € (vyplatené 42 139 €) je rozdelený medzi 2 miesta realizácie, na obec pripadá 50,0 %.
– 21 070 € 75 732 €
10
Debarierizácia trhu práce - debarierizácia objektov, v ktorých sa poskytujú služby zamestnanosti
v realizácii kód ITMS 401401D006
Celý projekt 927 675 € (vyplatené 185 535 €) je rozdelený medzi 19 miest realizácie, na obec pripadá 5,3 %.
– 9 765 € 48 825 €
11
Zlepšenie prístupu k digitálnym zručnostiam v oblasti odbornej prípravy učiteľov a vzdelávania žiakov 24 stredných škôl v ČR a SR
v realizácii kód ITMS 403401DVG2
Celý projekt 561 752 € (vyplatené 120 562 €) je rozdelený medzi 14 miest realizácie, na obec pripadá 7,1 %.
– 8 612 € 40 125 €
12
Množstvový zber v meste Čadca
v realizácii kód ITMS 401202F914
– 0 € 3 394 130 €
13
Modernizácia odborného vzdelávania SOŠ OaS Čadca - PPV Beskyd
v realizácii kód ITMS 401402F097
– 0 € 1 454 882 €
14
Zníženie energetickej náročnosti SoŠ OaS Čadca – PPV Beskyd
v realizácii kód ITMS 401201C313
– 0 € 1 159 122 €
15
Výstavba a modernizácia zastávok, záchytných parkovísk a prestupných terminálov v meste Čadca
v realizácii kód ITMS 401203G846
– 0 € 800 000 €
16
Palárikova dvorana
v realizácii kód ITMS 401501D560
– 0 € 500 000 €
17
Efektivní spolupráce na Valašsku a na Kysuciach v oblasti zvyšování bezpečnosti dopravy
v realizácii kód ITMS 403601G238
Celý projekt 282 205 € (vyplatené 0 €) je rozdelený medzi 2 miesta realizácie, na obec pripadá 50,0 %.
– 0 € 141 103 €
Zdroj: Open Data API ITMS21+ (MIRRI SR), Program Slovensko 2021 – 2027; počet obyvateľov: Štatistický úrad SR. Zahrnuté sú všetky projekty s miestom realizácie v obci – samosprávy, kraja, firiem aj organizácií, nielen projekty obce. Ak má projekt viac miest realizácie, jeho suma je rozdelená medzi ne rovnakým dielom. Celoslovenské a krajské projekty bez konkrétnej obce tu nie sú. Projekty mimoriadne ukončené bez prínosu a vylúčené z financovania sa nezapočítavajú.