Turistický informačný server všetky atrakcie Slovenska na mape, turistická mapa Slovenska

TURISTICKÝ MAPOVÝ SERVER ATRAKCIE SLOVENSKA

- zaujíma vás turistika, Slovensko a jeho atrakcie?
- turistická mapa ponúka jednoduchý prehľad
- vytvorte v legende mapy vlastný výber
Hlavné menu
Mapa turistických atrakcií Slovenská verzia english version
Info: Stránka www.mapysr.sk zobrazuje objekty súvisiace s cestovným ruchom na mapovom podklade cestnej siete. Drvivá väčšina objektov obsahuje výstižnú fotku, prípadne ďalšie informácie. Stránka môže napomôcť pri rozhodovaní, na ktoré atrakcie sa má cestovateľ zamerať. Všetky turistické atrakcie sú starostlivo zaradné do regiónov, prezrite si tak jednoducho Vysoké Tatry, alebo Slovenský Raj.
Pri označení atrakcie či objektu v mape, sa zároveň objavuje odkaz na zobrazenie miesta lokalizácie v mape. Na pravej strane pod mapou sa zároveň zobrazia okolité turistické atrakcie. K vyhľadaniu a sledovaniu turistických atrakcií v svojich kategóriách napomáha interaktívna legenda. V nej si môžete označiť kategórie, o ktoré sa zaujímate, alebo aj zobraziť ich podľa ročného obdobia. Mapa Slovenska bude už čoskoro obohatená o ďalšie vrstvy, ako napríklad riečna sieť.

K vyhľadaniu atrakcií majú napomôcť aj zoznamy zatriedené do kategórií:
- podľa typu atrakcie,
- podľa okresu kde sa nachádza,
- podľa regiónu cestovného ruchu,
- podľa národného parku, resp. chránenej krajinnej oblasti,
- stále je však najflexibilnejším vyhľadávaním samotná turistická mapa Slovenska.

Turistická mapa vám pomôže rozhodnúť sa kam vyraziť cez víkend, kde stráviť dovolenku na Slovensku, naplánovať návštevu hradov, zámkovzrúcanín, oddýchnuť si v  termálnych kúpeľoch a kúpaliskách, či cestou sa zastaviť v jaskyni. Zástancov pohybu a zdravého životného štýlu isto zaujmú turistické trasy, hory, lyžiarske strediská a vleky. Pre milovníkov kultúry sú tu múzeá, skanzeny, zaujímavé kostoly a archeologické atrakcie.
V budúcnosti sa budeme snažiť aj o zaradenie mapy ubytovacích zariadení. Pravdepodobne cez spoluprácu s inými stránkami sem zaradíme hotely, chaty, penzióny, kempy a zobrazenie objektov súvisiacich s cestovným ruchom bude kompletnejšie. Ľahko si vyhladáte ubytovanie v turistických lokalitách. Vyskúšajte si označiť vrstvy, ktoré vás zaujímajú a na celej mape Slovenska ihneď objavíte mnoho krásnych miest. Zaujímajú vás napríklad len hrady, múzeá a technické pamiatky? Označte ich v legende a stlačte „OK“. Pokiaľ sa atrakcie prekrývajú, pod mapou sa zobrazujú najbližšie okolité atrakcie okolo označenej.

Počet turistických atrakcií na stránke je momentálne o niečo viac ako 680 a neustále pribúdajú ďalšie. Naposledy sme navštívili Oravu. Už čoskoro prechodíme a zverejníme ďalšie krásne miesta Slovenska.

Stránka sa ovláda kliknutím do mapy, pričom nastane jedna z možností:
- mapa sa zväčší,
- mapa sa vystredí,
- označí objekt v mape© 2007 Obsah www.mapysr.sk je chránený autorským zákonom (618/2003 Z.z.), pri použití informácií nezabudnite na citáciu odkazu.
Navštívte aj ďalšie naše portáli ubytovanie Slovensko a stavebný fotodenník